פירוק וברזל

ברזל לפח המתאים ביותר

לכל מוצר יש עתיד , גם כאשר אנו מסיימים להשתמש במוצרים מסויימים תמיד ניתן להשתמש ולמחזר פריטים בצורות שונות , ממש בדומה למיחזור בקבוקים או מיחזור שקיות פלסטיק קיימת תמיד האפשרות לבצע גם מיחזור ברזל.

מיחזור רכבים לברזל תהליכים בפועל

ישנם סוגים שונים של ברזל ותהליך הפירוק של הברזל הוא שונה מאוד מהניילונים, ניילונים קל לחמם ולהשתמש בחומר גלם בצורה מיידים על מנת ליצור עיסה שבעתיד תשמש למחזור מוצרים. מוצרי ברזל שונים מאוד בתהליך הפירוק שלהם , למשל פירוק מכונית העשוייה מברזל הוא נושא שלא כל אחד יכול לתפעל אותו. כאשר רכב מגיע למגרשי פירוק לברזל מלקוח פרטי או קונה רכבים לברזל התהליך מחולק למספר שלבים. בשלב הראשון מנקים את השמנים השונים והנוזלים הנמצאים בחלפים הפנימיים של הרכב , כגון ריקון דלק (לא משנה איזה סוג דלק יש ברכב, חובה לרוקן את כל המיכל ולהפריד אותו מהמכונית), נוזלי מנוע . שלב זה חשוב מאוד מכיוון שבמקריים קיצוניים עקב תהליך הפירוק יכולה להיווצר שריפה ואנו רוצים למנוע זאת מראש.

לאחר שהפרדנו את הנוזלים השלב הבא הוא הפרדת ה"פלסטיקים ומוצקים אחרים" , בשלב הזה אנחנו מדברים על הריפוד של הרכב הפנימי , ריפוד ההגה , זכוכיות וכל מה שהוא לא ברזל. לאחר שהצלחנו לבדל את המוצקים האחרים למעשה אנחנו נשארים עם הבסיס, שלד הרכב וזהו הרגע המכריע לקראת השלב האחרון.

ערמת רכבים לברזל בפירוק
ערמת רכבים לברזל בפירוק

לאחר פירוק הרכב מכונה גדולה העוסקת בפירוק רכבים תגיע עם מנוף גדול על מנת "למחוץ" את השלב של הרכב ולצמצם את הגודל שלו ככל האפשר , שלב זה מוריד בנפח של כלי הרכב מפירוק ומכינה אותו לשלב האחרון.

בשלב האחרון אנו ממחזרים את הברזל במתקן וממיסים בלהבה גדולה וחזקה את הברזל על מנת ליצור נוזל מוצק לשימוש עתידי ומחזור איכותי למען הסביבה.

אז יש לכם רכב \ברזל שעומד לו סתם כך ? שקלו לפנות לסוחרי קונה רכבים לפירוק או מגרשי פירוק מכוניות לברזל מורשים , התפתרו מהצרה הישנה וקבלו גם סכום כסף נאה על הברזל שלכם!

תגובה אחת “ברזל לפח המתאים ביותר”

  1. מכרתי רכב מסוג שברולט אופטרה לברזל , המכונית לא הייתה בשימוש קיבלתי עליה 800ש"ח.. לא מתלונן

סגור לתגובות.